Näyttelytulokset

Ohjeet tulosten lähettämiseen.

KV = kansainvälinen koiranäyttely
K = kansallinen koiranäyttely
KR = Kaikkien rotujen näyttely
ER = erikoisnäyttely
R = ryhmänäyttely
PE = pentunäyttely
EUV = Euroopan voittajanäyttely
PMV = Pohjoismaiden voittajanäyttely
MV = maailmanvoittajanäyttely

Näyttelyt 2017

Kansalliset ja kansainväliset näyttelyt

R Tornio, 07.03.2017, Pirjo Aaltonen – Tulokset

KV Lahti 26.03.2017, Kari Järvinen – Tulokset

KV Vaasa, 08.04.2017, Lotte Jörgensen – Tulokset

KV Imatra, 16.04.2017, Zlatko Kraljic – Tulokset

R Helsinki, 22.04.2017, Marja Kosonen – Tulokset

R Outokumpu, 22.04.2017, Carl-Gunnar Stafberg – Tulokset

R Kankaanpää, 23.04.2017, tuomarina pennuilla Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, aikuisilla Anca Giura – Tulokset

R Tohmajärvi, 30.04.2017, Beata Petkevica – Tulokset

KV Tampere, 06.05.2017, Toby Frisch – Tulokset

R Mikkeli, 06.05.2017, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa – Tulokset

KR Varkaus, 13.05.2017, Paola Watten Micara – Tulokset

R Lestijärvi, 13.05.2017, Maarit Hassinen – Tulokset

R Salo, 13.05.2017, Lisbeth Campbell – Tulokset

R Mänttä-Vilppula, 20.05.2017, Unto Timonen – Tulokset

KV Helsinki, 20.05.2017, Tiina Taulos – Tulokset

KV Hamina, 20.05.2017, Tanya Ahlman-Stockmari – Tulokset

KR Rauma, 27.05.2017, Marian Draganescu – Tulokset

R Raisio, 10.06.2017, Frode Jevne – Tulokset

KR Alavus, 10.06.2017, Annaliisa Heikkinen – Tulokset

R Pieksämäki, 10.06.2017, Anne Klaas – Tulokset

R Mynämäki, 11.06.2017, Zofia Konderla – Tulokset

R Hämeenlinna, 11.06.2017, Marja Talvitie – Tulokset

KR Pöytyä, 17.06.2017, Leni Finne – Tulokset

KV Kotka, 17.06.2017, Ligita Zake – Tulokset

R Oulu, 17.06.2017, Markku Kipinä – Tulokset

KV Rovaniemi, 24.06.2017, Zsuzsanna Balogh – Tulokset

KR Tuusula, 01.07.2017, Rob Sansom – Tulokset

KV Riihimäki, 01.07.2017, Jussi Liimatainen – Tulokset

R Tuusniemi, 02.07.2017, Hans Bierwolf – Tulokset

KR Mikkeli, 08.07.2017, Jari Partanen – Tulokset

KV Ylivieska, 08.07.2017, Vesa Lehtonen – Tulokset

KR Raasepori (Karjaa), 09.07.2017, Johan Juslin – Tulokset

KR Hyvinkää, 15.07.2017, Unto Timonen – Tulokset

KV Oulu, 15.07.2017, Gunnar Nymann – Tulokset

KV Oulu, 16.07.2017, Tino Pehar – Tulokset

KR Saarijärvi, 22.07.2017, Paula Heikkinen-Lehkonen – Tulokset

KV Kemi, 22.07.2017, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa – Tulokset

KV Helsinki, 28.07.2017, Saija Juutilainen – Tulokset

KV Pori, 29.07.2017, Myriam Vermeire – Tulokset

R Kajaani, 30.07.2017, Marie Butler – Tulokset

KV Kuopio, 05.08.2017, Hans Almgren – Tulokset

KR Valkeakoski, 05.08.2017, Vladimir Cairovic – Tulokset

KR Turku, 12.08.2017, Henrik Johansson – Tulokset

KV Joensuu, 12.08.2017, Galyah Litova – Tulokset

KR Joensuu, 13.08.2017, Jouko Leiviskä – Tulokset

KR Kouvola, 19.08.2017, Vesa Lehtonen – Tulokset

KR Heinola, 20.08.2017, Pirjo Aaltonen – Tulokset

R Pyhäjoki, 26.08.2017, Tiina Taulos – Tulokset

KR Janakkala, 26.08.2017, Bengt-Åke Bogren – Tulokset

KR Helsinki, 02.09.2017, Eva Nielsen – Tulokset

KR Porvoo, 10.09.2017, Veli-Pekka Kumpumäki – Tulokset

R Muurame, 10.09.2017, Steven H Seymour – Tulokset

R Tampere, 17.09.2017, Monica Vikner Stafberg – Tulokset

KV Eckerö, 01.10.2017, Gabriela Ridarcikova – Tulokset

R Hämeenlinna, 07.10.2017, Manja Bruse – Tulokset

R Hämeenlinna, 08.10.2017, Valentinas Stiklius – Tulokset

KV Jyväskylä, 14.10.2017, Jasna Matejcic – Tulokset

KV Jyväskylä, 15.10.2017, Jadranka Mijatovic – Tulokset

KV Seinäjoki, 29.10.2017, Lisa Molin – Tulokset

Ulkomaiden näyttelyt

Viro, Tallinna, 11.02.2017, First Rafal – Tulokset

Viro, Tallinna, 12.02.2017, Tallinn Winter Cup Winner 2017, Karl-Erik Johansson – Tulokset

Liettua, Panevezys, 19.02.2017 Vytautas Baranauska – Tulokset

Viro, Tallinna, 11.03.2017, Anna Redlicka – Tulokset

Viro, Tallinna, 12.03.2017, Sergii Slukin – Tulokset

Latvia, Riika, 19.03.2017, Valerio Nataletti – Tulokset

Viro, Tallinna, 08.04.2017, Anne Klaas – Tulokset

Viro, Tallinna, 09.04.2017, Tallinnan Voittaja näyttely, Stefan Sinko – Tulokset

Tanska, Roskilde, 30.04.2017, Ole Staunskjae – Tulokset

KV Ruotsi, Uppsala, 27.05.2017, Åsa Anderson Fröding – Tulokset

Venäjä, Viipuri, 27.05.2017, Evgeny Kuplyauskas – Tulokset

Venäjä, Viipuri, 27.05.2017 – Tulokset

Viro, Luige, 17.06.2017, Zidy Munsterheim-Ehnberg – Tulokset

Viro, Luige, 18.06.2017, Monika Kuriata-Okarmus – Tulokset

KV Venäjä, Pietari, 24.06.2017, Marco Marabotto – Tulokset

KV Venäjä, Pietari 25.06.2017, Bertold Peterburs – Tulokset

R Viro, Pärnu, 07.07.2017, Ana Beatriz – Tulokset

KV Viro, Pärnu, 08.07.2017, Olga Kisliakova – Tulokset

KV Viro, Pärnu, 09.07.2017, Istvan Csik – Tulokset

Latvia, Ogre, 15.07.2017, Birgita Vitolina – Tulokset

Ruotsi, Piteå, 16.07.2017, Kerstin Nilsson – Tulokset

KR Venäjä, Viipuri, 26.08.2017, Olga Lashkova – Tulokset

KR Venäjä, Viipuri, 26.08.2017, Tatiana Alekina – Tulokset

KR Viro, Tallinna, 02.09.2017, Anne Sume – Tulokset

Näyttelyt 2015
Näyttelyt 2013
Näyttelyt 2011
Näyttelyt 2009
Näyttelyt 2007
Näyttelyt 2005
Näyttelyt 2016

Kansalliset ja kansainväliset näyttelyt

KV Kajaani 10.1.2016 Pirjo Aaltonen – Tulokset

KV Turku 16.1.2016 Juha Putkonen – Tulokset

R Parkano 31.1.2016 Tanya Ahlman-Stockmari – Tulokset

R Tuusniemi 28.2.2016 Päivi Eerola – Tulokset

R Nurmes 13.3.2016 Veli-Pekka Kumpumäki – Tulokset

KV Imatra 26.03.2016 Markku Kipinä – Tulokset

KV Lahti 03.04.2016 Anne-Cathrine Unelsrod – Tulokset

R Kankaanpää 10.04.2016 Rune Lysgaard – Tulokset

KV Vaasa 16.04.2016 Ligita Zake – Tulokset

R Polvijärvi 17.04.2016 Annaliisa Heikkinen – Tulokset

R Ruovesi 23.04.2016 Tuire Okkola – Tulokset

KV Tampere 01.05.2016 Walter Jungblut – Tulokset

R Ylivieska 05.05.2016 Juha Putkonen – Tulokset

K Kangasniemi 05.05.2016 Adam Ostrowski – Tulokset

R Turenki 07.05.2016 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa – Tulokset

R Salo 07.05.2016 Philomena Leonard – Tulokset

R Mynämäki 14.05.2016 Veli-Pekka Kumpumäki – Tulokset

K Rauma 15.05.2016 Cindy Petterson – Tulokset

KV Hamina 21.05.2016 Yvonne Jaussi – Tulokset

KV Helsinki 22.05.2016 Veli-Pekka Kumpumäki – Tulokset

K Järvenpää 28.05.2016 Päivi Eerola – Tulokset

KV Joensuu 28.05.2016 Irina Poletaeva – Tulokset

K Joensuu 29.05.2016 Tino Pehar – Tulokset

K Jämsä 04.06.2016 Tanya Ahlman-Stockmari – Tulokset

K Alavus 11.06.2016 Harri Lehkonen – Tulokset

K Tammela 12.06.2016 Saija Juutilainen – Tulokset

R Raisio 18.06.2016 Lisbeth Cambell – Tulokset

KV Kotka 18.06.2016 Stelios Makaritis – Tulokset

KV Rovaniemi 19.06.2016 Paul Stanton – Tulokset

K Karjaa 03.07.2016 Veli-Pekka Kumpumäki – Tulokset

R Rantasalmi 03.07.2016 Soile Bister – Tulokset

KV Kokkola 09.07.2016 Simon Oliver – Tulokset

R Pieksämäki 09.07.2016 Marja Kosonen – Tulokset

KV Oulu 10.07.2016 Roberto Schill – Tulokset

K Orivesi 16.07.2016 Markku Kipinä – Tulokset

K Mäntsälä 17.07.2016 Maija Mäkinen – Tulokset

K Helsinki 24.07.2016 Ingrid Borchorst – Tulokset

KV Kemi 24.07.2016 Kardos Vilmos – Tulokset

R Pihtipudas 24.07.2016 Unto Timonen – Tulokset

Näyttelyt 2014
Näyttelyt 2012
Näyttelyt 2010
Näyttelyt 2008
Näyttelyt 2006
Näyttelyt 2004